Sektöründe 15 yıllık deneyimiyle hizmet sunan Egemef Sigorta, uzman kadrosu ve profesyonel çalışanları ile sizlere kaliteli bir hizmet vermektedir.

İletişim

+90 505 922 98 45

05536809191

İhsaniye Mah. Tuna Cd. No: 131/A Nilüfer/BURSA

info@egemefsigorta.com.tr

Hizmetlerimiz

3. şahıs mali sorumluluk sigortası, sigortalının faaliyetleri sırasında ani ve beklenmedik olaylar sonucu meydana gelen, üçüncü kişilerin maddi ve bedeni zarar ve ziyanlarını güvence altına alan bir sigorta türüdür. Yani sorumluluk, ihmal ve dikkatsizlik gibi nedenlerle gerçek ve tüzel kişilerin üçüncü şahıslara doğrudan veya dolaylı olarak zarar vermesi durumunda ortaya çıkar. Bu zarar verme durumu, üçüncü kişin yaralanması, sağlığını kaybetmesi ya da ölmesi gibi farklı şekillerde meydana gelebilir.

Gel, bu durumu bir örnekle açıklayalım.

Bir müteahhit firmanın yapımı üstlendiği binanın devrildiğini ve o sırada inşaatın yakınından geçen bir kişinin ağır biçimde yaralandığını varsayalım. İşte üçüncü şahıs mali sorumluluk sigortası bu noktada devreye girer ve sorumlu şirket veya şahıs yerine yararlanan kişiye gerekli tazminat öder. Dolayısıyla sigortalı olarak doğrudan tazminat alman mümkün değildir. Ancak eğer sigortayı yaptırmamış olsaydın üçüncü kişiye aynı tazminatı senin ödemen gerekirdi. Oysa mali sorumluluk sigortası yaptırarak bu sorumluluktan kurtulabilirsin.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Şimdi Bizlerle İletişime Geçin