Sektöründe 15 yıllık deneyimiyle hizmet sunan Egemef Sigorta, uzman kadrosu ve profesyonel çalışanları ile sizlere kaliteli bir hizmet vermektedir.

İletişim

+90 505 922 98 45

05536809191

İhsaniye Mah. Tuna Cd. No: 131/A Nilüfer/BURSA

info@egemefsigorta.com.tr

Hizmetlerimiz

Zorunlu trafik sigortası, kimi zaman kaskoyla karıştırılabiliyor. Her iki sigorta türü de motorlu taşıtlar için yapılsa da tamamen farklı hasarları güvence altına alıyor. Kasko, kaza durumlarında senin arabanda oluşan maddi hasarları karşılıyor. Peki, zorunlu trafik sigortası neleri karşılar? Zorunlu trafik sigortası, kaza durumunda karşı tarafa verdiğin zararları karşılıyor. Kaza durumunda çarpan aracın trafik sigortası yoksa ortaya çıkan maddi hasarların tümü, kazaya yol açan aracın sahibi tarafından ödeniyor. Bu sebeple de araç sahibi olan herkesin zorunlu trafik sigortasını geciktirmeden yaptırması büyük önem taşıyor.

Zorunlu trafik sigortası genel şartları, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca belirleniyor ve aracını sigortalatmak isteyen tüm taşıt sahiplerinin bu şartlara uyması gerekiyor. Yasa gereğince, geçerli bir sigortası bulunmayan araçların trafiğe çıkmasına ve muayene işlemi yaptırmasına izin verilmiyor. Bu sebeple de poliçesi sona eren araçlar, denetime yakalanmaları durumunda para ya da trafikten men cezalarıyla karşılaşıyor. Trafik sigortası hasar karşılama şartları ise seçtiğin poliçeye göre değişiyor.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Şimdi Bizlerle İletişime Geçin